Škoda Klub Hrvatska
Ljubitelji ŠKODA automobila

Novosti:

octavia 3 combi el. vrata od gepeka

upstart · 7351

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

upstart

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 11
u: Srpanj 15, 2020, 03:31:04 poslijepodne
pozdrav,
elektroniučko otvaranje gepeka mi je počelo raditi probleme, kad stoji duže vrijeme ako na daljinski pokušam otvoriti gepek otvori se par cm, zapišti (jedan dugi zvuk), i onda moram opet stisnuti na daljinskom da se otvori kako treba. najčešće nakon toga radi normalno. Ista je stvar ako koristim tipku na gepeku.
Čini mi se da zvok koji proizvede je onako koji radi ako misli da zbog nečega na vratima misli da ne može zatvrotit ili otvoriti vrata, pa sad da li je to do senzora, ili vodilice zapinju p aih ptrba podmazati ili nešto treće?



Frank78

  • Član kluba
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 1563
Odgovori #1 u: Srpanj 15, 2020, 04:53:12 poslijepodne
Uh koliko sam ja čitao po forumima to je komponenta koja na škodama redovito otkazuje a bome nisu ni jeftini podizači.

Škoda Octavia L&K 1.8tsi DSG




hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2782
Odgovori #2 u: Srpanj 16, 2020, 12:42:36 prijepodne
Da..i u grupi na fb je bilo par primjera u vezi tog problema. Izmjena nije jeftina..pogotovo van garancije.
Neki su pokušali i downgrade na vulgaris otvaranje sa klasičnim lifterima/amortizerima zadnje haube. Nema upisa da li uspjeli.

Možda dok i nekako radi otići na preventivnu dijagnostiku u neki pouzdani ovlasteni?

...the resistance is futile


upstart

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 11
Odgovori #3 u: Srpanj 16, 2020, 10:12:14 prijepodne
koji bi bio neki pouzdani servis? redovite inače radim u Zubaku u Sesvetskom Kraljevcu, ali bi volio znati koja je dobra alternativa.



oct

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 130
    • skoda rs
Odgovori #4 u: Rujan 29, 2020, 08:39:47 poslijepodne
mozemo nabavit rabljene amortizere zadnje haube

230eur komad


knorac

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 109
Odgovori #5 u: Rujan 30, 2020, 07:07:16 prijepodne
Znaci to me ceka muke isusove

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk


You can have peace. Or you can have freedom. Don’t ever count on having both at once.


Frank78

  • Član kluba
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 1563
Odgovori #6 u: Rujan 30, 2020, 11:09:14 prijepodne
Ma neće dok je pod garancijom, crknu posli, ne znam ko im radi te podizače, jel vw il neko drugi al loši su kao i retrovizori.

Škoda Octavia L&K 1.8tsi DSG




upstart

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 11
Odgovori #7 u: Listopad 28, 2021, 09:14:54 prijepodne
Malo da podignem temu iz mrtvih, evo nakon godinu i nešto dana što su tu i tamo radili probleme, prošli tjedan su komplet krepali el podizači gepeka, samo u jednom trenu kod otvaranja su se zaustavili, dali zvučni signal da su odustali od života (do sada kada bi zapeli bio je samo jedan duži signal "-", a sada kada se zaustavi daje tri ili četri kratka signala "...") i to je sad čini se to.

Zanima me da li itko ima iskustva sa APM zamjenskim dijelovima, na njemačkom ebayu ima za uzet komplet el podizača za cijenu jednog originalnog, pa naginjem da si njih naručim i zamijenim.