Škoda Klub Hrvatska
Ljubitelji ŠKODA automobila

Novosti:

Novosti

POŠTOVANI NOVI ČLANOVI, PRIJE SUDJELOVANJA U RASPRAVAMA MORATE OBAVITI PREDSTAVLJANJE U SEKCIJI NOVI ČLANOVI. HVALA !

škripanje kod zatvaranja prozora

betmen · 4649

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

betmen

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 43
u: Srpanj 17, 2021, 09:00:16 poslijepodne
Prilikom podizanja prozora škripi glasno, mislim da motor nije nego nešto iznad blizu mjesta gdje prozor izlazi iz vrata.
Stavit ću video...ako prođe.
Rastavio sam panel vrata, ali nisam skinuo onu okruglu gumu da je ne potrgam, pa ne mogu vidjeti detalje.
Također nisam odspojio sajlu za otvaranje vrata jer ima plastičnu kopču, bojim se da ne pokne, ima li kakav sistem za skidanje te dvije stvari i šta to škripi?



Vidim da mi video  ne prolazi, kako ga staviti u post?



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #1 u: Srpanj 17, 2021, 11:43:53 poslijepodne
Za video neki od servisa..yt..vimeo il slično.

Btw vidi se video kad se klikne i downloada sa linka.

Jesi probal sa silikonskom sprejom pošpricat?

Nedavno bilo u fb grupi isto pitanje..mozda nađem text.

Edit..evo texta:

Imas u vratima rupu kad bus pomical prozore skuzil budes taj klizac i kroz tu rupu ga naspricas(sinu po kojoj klizi). Ja sam koristil kombinaciju wd i mast u spreju. Neces skuzit odmah razliku..trebalo bu jedno 20tak ili vise otvaranja i zatvaranja da zvuk nestane dok se ta mast ne rasiri po cijelom klizacu. Meni je po zimi prije bilo super,a kad je doslo ljeto cvilil je za poludit. Sad je super
« Zadnja izmjena: Srpanj 18, 2021, 12:25:13 prijepodne od hakkler »

...the resistance is futile


betmen

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 43
Odgovori #2 u: Srpanj 18, 2021, 08:09:32 poslijepodne
Ima samo jedna rupica sa lijeve strane, ali ide direktno u staklo kada se spusti, mislim da to nije to.
Probat ću još skinuti onaj gumeni poklopac i gornju gumu koja je na vrhu vrata pored stakla, pa ću probati vidjeti više...sutra




hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #3 u: Srpanj 19, 2021, 10:12:55 prijepodne
Jesi probao odozgora sa cijevčicom i silikonskim sprejom?

Spustiš staklo do kraja i po gumenim vodilicama lijevo i desno našpricaš

...the resistance is futile


betmen

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 43
Odgovori #4 u: Srpanj 19, 2021, 10:17:55 prijepodne
Nisam još...
ona rupa , tj rupica sa lijeve strane je od čepa koji drži panel vrata, sada sam to skužio



betmen

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 43
Odgovori #5 u: Srpanj 19, 2021, 08:47:29 poslijepodne
Rješio sam prozor, ne treba podmazivati sa strane, nego kada se sve skine, treba skinuti gornju lajsnu sa unutarnje strane prozora.
Čim se ona makne nema buke, malo sam je očistio, pošpricao sa strane koja ide na staklo sa silikon sprejem, vratio i to je to, staklo se diže normalno bez dodatnih zvukova.

Nisam još vratio prekidač za podizanje i spuštanje stakla, ne ulazi baš lako nazad, ali bude valjda...



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #6 u: Srpanj 19, 2021, 10:51:18 poslijepodne

...the resistance is futile