Škoda Klub Hrvatska
Ljubitelji ŠKODA automobila

Novosti:

Error stabilisation control esc

leroy · 5482

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

leroy

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 5
u: Lipanj 27, 2021, 11:52:39 prijepodne
Pozdrav.

Vlasnik sam Octavie, 2015. godiste. Karavan, 4x4.

Jucer mi se dogodilo nesto jako cudno.
Par minuta nakon paljenja, stao sam na raskrsnici, i nakon ukljucenja u saobracaj, tijekom saltanja iz prve u drugu brzinu (manualac) auto se jednostavno ugasio.
Dobio sam poruku Error stabilisation control esc i upalile su se dvije lampice (ove oznacene na slici). Auto je imalo struje, ali kada god bih sa kljucem pokusao da ga upalim, apsolutno nista se nije dogodilo, i tako par puta. Potom sam sacekao mozda minut, pokusao da upalim auto, i auto se upalilo bez ikakvih problema. Nikakva lampica nije gorila poslije, kao da se situacija od maloprije nije ni dogodila.
Auto sam poslije toga vozio i jucer i danas (krace relacije) i sve je bilo OK.

Zelim da napomenem da je akumulator star mozda 6mj, i da su konektori na njemu cvrsto stegnuti.

Svaka pomoc je dobrodosla.



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #1 u: Lipanj 27, 2021, 12:22:09 poslijepodne
Nažalost teško je dokučiti kaj mu je došlo ako nakon toga je sve opet kao u redu.

Morat ćeš na dijagnostiku  negdje jer je greška sigurno ostala zabilježena..te očitanje iste.

Možda su glodavci načeli neku žicu pa je došlo do kraćeg spoja..kolega je davno imao slično na O2.

...the resistance is futile


leroy

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 5
Odgovori #2 u: Srpanj 01, 2021, 09:53:02 prijepodne
Jutros sam bio u Skodinom servisu na dijagnostici.
Uglavnom, nema nikakvih gresaka na motoru, ALI ima sporadicnih (tako rekose, valjda u prijevodu povremenih) gresaka pada napona.

Jako se dobro sjecam, prilikom kupovine automobila, da mi je isto spomenuo greska pada napona, ali smo to tada pripisali mozda staroj bateriji.

Da li postoji neka pretpostavka sta moze uzrokovati te "sporadicne greske pada napona"



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #3 u: Srpanj 01, 2021, 05:32:36 poslijepodne
Pa može..gubitak mase negdje. Neka žica koja je povremeno u prekidu.

Glodavci ili hrđa..korozija voda..itd..

Mogao se djelatnik potrudit pa pronaći "sporadičnu" grešku i njezin uzrok.

...the resistance is futile


leroy

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 5
Odgovori #4 u: Rujan 13, 2021, 05:24:53 poslijepodne
Link na video sa simptomima - https://1drv.ms/v/s!AqBPoblkPPUGw79RN2tXIn3X8r0rCw?e=pVGgA7 - link je sharean sa Onedrivea, na njemu se nalazi video