Škoda Klub Hrvatska
Ljubitelji ŠKODA automobila

Novosti:

Novosti

POŠTOVANI NOVI ČLANOVI, PRIJE SUDJELOVANJA U RASPRAVAMA MORATE OBAVITI PREDSTAVLJANJE U SEKCIJI NOVI ČLANOVI. HVALA !

Treće stop svjetlo

Gonzo · 6636

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gonzo

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 10
u: Travanj 15, 2023, 10:00:34 poslijepodne
Upalim auto i jedno vrijeme svjetli i onda se zgasi i javlja upozorenje kako svjetlo ne radi. Ne radi do ponovnog paljenja i onda opet ista priča. Sama lampa je ispravna jer kad svijetli, onda svijetli.
Vlasnik sam škode vrlo kratko pa se tek upoznajem s njom. Škoda Octavia Combi 2012 1.6tdi 77kw.
Isto tako ima funkciju start stop, ali to ne radi, za mene i bolje da ne radi. Jel se ta funkcija mogla softwerski poništit jer ja o autu ništa ne znam pošto je iz uvoza.



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2783
Odgovori #1 u: Travanj 15, 2023, 10:30:37 poslijepodne
Negdje te kontakti zezaju ili masa. Električar ili možda malo bolja dijagnostika. Za treće svijetlo.
Kako si tako siguran da imaš SS sustav. Ima li tipku za isključenje.? Može se softwerski odradit ili ti je aku pri kraju.

...the resistance is futile


Gonzo

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 10
Odgovori #2 u: Travanj 15, 2023, 11:53:29 poslijepodne
Auto mi je još uvijek nepoznanica jer do sad nisam nikad vozio škodu, a ni bio u škodi kao suvozač. Ima tipku start stop, ali ta funkcija ne radi, za akumulator ne znam jer je u mom vlasništvu par dana tako da još uvijek uočavam neke defekte koje nisam vidio pri kupnji. Do sad sam vozio benzinca pa su mi dizeli teška nepoznanica.
Probat ću sutra rastavit treće zadnje stop svjetlo i pošpricat s kontakt cleanerom pa ćemo vidjeti. Isto tako sam uočio jednom nakon kraće vožnje i kad sam došao u garažu da motor na leru ima povišene obrtaje i da je malo bučniji. Ja blento sam ga ugasio i tek onda mi sinulo da možda radi regeneraciju dpf-a, al eto kasno sam shvatio. Na tehničkom pregledu su vrijednosti zacrnjenja bile 0 i to me kopka da me nisu smuljali jer je sa mnom bio i tip od kojeg sam kupio auto, bavi se uvozom automobila, auspuh je malo čađav što mislim da ne bi smio biti ako je zacrnjenje 0 pa ću otići u drugu stanicu za TP i ponoviti eko test pa ako vrijednosti budu drugačije onda znači da su me ispreveslali.
Inače auto je 2012 godina, oprema ambiente, sačuvan izvana i iznutra, lijepo se vozi, iznenadio sam se škodom al opet me neki crv jede iznutra.
Da i malo slini na poklopcu ventila što sam pročitao da im je to boljka, EGR je novi a za ostalo nemam pojma.



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2783
Odgovori #3 u: Travanj 16, 2023, 05:19:14 poslijepodne
Ma kakvo zacrnjenje..opusti se i uživaj.

Koliko km ima? Baš ne znam dali budes uspio rastavit trece stop svjetlo...
Bolje napravi neku kvalitetnu dijagnostiku..pa ćeš vidjeti stanje aku.a..da li je SS softwerski ugašen..stanje dizni,zapušenost dpf.a i ostalo što te zanima.
Ako primjetiš rengen..a taman si došao doma a on kuha..ostavi ga tih par minuta da obavi to.
Znam..totalna je glupost taj dpf ali imat ćeš u budu ćnosti manje problema aku mu ne prekidaš regeneraciju..dok ju je započeo

I nek ti ne bude teško predstavit auto sa par slika u garaži članova..ako hoćeš.

...the resistance is futile


KuX

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 8
Odgovori #4 u: Travanj 17, 2023, 09:13:12 prijepodne
Bok Gonzo ;-)
Ista stvar je i kod mene na O2 Combi. Jednostavno naše treće štop svjetlo je na vanjskoj strani vrata (za razliku od Golfa Combi koji mi žena vozi koji ipak ima malo sakriveno to treće svijetlo).
Ja sam rastavio to treće svijetlo i to drugo novo (ali zamjensko) koje sam kupio... kada sam ga šarafio  dance2 raspao se na dva djela  glavom o zid
Uglavnom vratio sam staro nazad i skužio sam da je stvar do brtve. Na starom brtva ne drži dobro na svim mjestima i nakon kiše ili magle uđe jedan dio kondenzacije i negdje na tom led stipe-u radi kratki spoj.
Iz tog razloga dolazi do prekida i javljanja greške. Meni nakon gašenja auta i ponovnog paljenja nema greške do sljedećeg stiskanja kočnice  :rofl:
Na novom/zamjenskom je pak drugi problema a to je da ta brtva je cca 5mm debljine i jednostavno da bi zašarafio svjetlo do kraja točnije da bude ravnini sa krovom i ne ulazi mi voda (ne pitaj kako sam saznao) dogodilo se baš ovo što je  @Hakkler rekao da ne zna dali se može otvoriti treće štop eto tu upadam ja i otvaram ono što u tvornici nisu zamislili da se treba otvoriti  :spiteful:
Samo info da je gornji i donji dio te plastike varen nije ne moguće otvoriti ali postoji mogućnost pucanja i nakon izmjene je potrebno dobro zalijepiti da opet ne ulazi voda.

I sada ono naj bitnije na kraju kod mene je bilo super radilo do ove kiše i eto od jučer opet imam isti problem tako da ću ipak ići ugraditi onu novu/zamjensku poljepljenu (nisam slikao nažalost ali ako ću idući puta ići rastavljati sve slikam pa stavim tu na forum)

Nadam se da će ti barem malo biti od pomoći da kod skidanja ne budeš grub sa plastikama. Polako i sigurno skidaj jer sistem ja napravljen sa plastikama na koje su stavljene kopče koje veoma dobro drže sve zajedno na vratima.
Ja sam uspio jednu potrgati pa sam ju zalijepio/zavario tako da i dalje drži.

Upalim auto i jedno vrijeme svjetli i onda se zgasi i javlja upozorenje kako svjetlo ne radi. Ne radi do ponovnog paljenja i onda opet ista priča. Sama lampa je ispravna jer kad svijetli, onda svijetli.
Vlasnik sam škode vrlo kratko pa se tek upoznajem s njom. Škoda Octavia Combi 2012 1.6tdi 77kw.
Isto tako ima funkciju start stop, ali to ne radi, za mene i bolje da ne radi. Jel se ta funkcija mogla softwerski poništit jer ja o autu ništa ne znam pošto je iz uvoza.

* Škoda Octavia Combi - 1.6TDI *


Gonzo

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 10
Odgovori #5 u: Travanj 17, 2023, 10:36:06 prijepodne
Naručio sam drugo svjetlo, čekam da dođe pa ćemo onda vidjeti što i kako. Ovo staro je bilo defektno na dvije ledice, slabije su svjetlile, a žena kad sam je pitao jel svijetli, ona kaže da svijetle sve, eto ti vraga.
Još me zanima kad recimo odspojim akumulator zbog zamjene ili nečega drugoga jel treba kakav kod za radio (Amundsen+ ) pošto nikakav kod nisam pronašao među papirima.
Zatim, auto se zaključa kad krenem što mi je jasno, ali mi nije jasno jel smijem izaći iz auta na kratko, a auto radi, strah me da zatvorim vrata a on se zaključa.
Možda su pitanja glupava, ali imam dosta godina, do sad sam vozio opela benzinca koji je bio bez te silne elektronike i tih pizdarija koje meni zadaju samo muke.
Ovo je tek početak mojih pitanja jer znam da će ih biti još dosta kako budem sve više upoznavao auto.
« Zadnja izmjena: Travanj 17, 2023, 10:43:03 prijepodne od Gonzo »



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2783
Odgovori #6 u: Travanj 17, 2023, 03:00:57 poslijepodne
Skidaš samo minus klemu ako radis oko struje nešto..msm da te neće tražiti kod.
Inače to ti je i kao servisna samo mjera za brisanje grešaka..minus klema na poča sata maknuta.

Auto zaključavanje radi tek kad prođeš 30kmh...
Neće se zaključati opet ako izađeš i auto/motor - radi.
Tako ima otac na fabiji iz uvoza. Da se isključiti dijagnostikom.
Meni to iskreno ide na živce..jer znam koji put uzeti auto za otić po ženu.

I onda stanem..ona čupa kvaku ali ne može unutra dok joj na unutrašnjem gumbu ja ne otključam. A normalno da zaboravim jer je na mojem ta opcija.. isključena.

...the resistance is futile


KuX

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 8
Odgovori #7 u: Travanj 17, 2023, 09:39:03 poslijepodne
Skidaš samo minus klemu ako radis oko struje nešto..msm da te neće tražiti kod.
Inače to ti je i kao servisna samo mjera za brisanje grešaka..minus klema na poča sata maknuta.

Auto zaključavanje radi tek kad prođeš 30kmh...
Neće se zaključati opet ako izađeš i auto/motor - radi.
Tako ima otac na fabiji iz uvoza. Da se isključiti dijagnostikom.
Meni to iskreno ide na živce..jer znam koji put uzeti auto za otić po ženu.

I onda stanem..ona čupa kvaku ali ne može unutra dok joj na unutrašnjem gumbu ja ne otključam. A normalno da zaboravim jer je na mojem ta opcija.. isključena.

Da mene nije tražio kod makar sam skinuo obje kleme sa akumulatora. Što se tiče deadlocka meni je on super nisam imao do sada problema.
@Gonzo - Kako kaže i Hakkler dok se auto ne giba nema zaključavanja tako da nema problema.
Mene su učili da nema glupih pitanja samo glupih odgovora  tako da zato i postoje grupe, forumi i sve ostalo da bude od pomoći..
Meni osobno su do sada puno pomogli kao i ponekad Jubito jer tamo se dan naći dosta dobrih videa  :thank_you2:


* Škoda Octavia Combi - 1.6TDI *


Gonzo

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 10
Odgovori #8 u: Travanj 19, 2023, 03:36:55 poslijepodne
Došlo danas novo trece stop svjetlo 43 eurica. Pitanje: na desnom zadnjem bočnom staklu su nekakve crte, jel to grijač za staklo ili što.
Na lijevoj strani nema ništa.



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2783
Odgovori #9 u: Travanj 19, 2023, 07:26:03 poslijepodne
Sva pitanja u vezi tvog auta od sada na dalje postavljaj u svojoj garaži..jer zadnje bočno staklo i crte na njima nemaju veze sa naslovom teme.

Hint..msm da je antena.

...the resistance is futile