Škoda Klub Hrvatska
Ljubitelji ŠKODA automobila

Novosti:

Novosti

POŠTOVANI NOVI ČLANOVI, PRIJE SUDJELOVANJA U RASPRAVAMA MORATE OBAVITI PREDSTAVLJANJE U SEKCIJI NOVI ČLANOVI. HVALA !

Seleni prednji/zadnji + lezaji amortizera

domac5 · 7116

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

domac5

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 15
u: Listopad 07, 2021, 06:39:35 poslijepodne
Pozdrav, nakon zamjene oba prednja lezaja skf auto kao da vuce u desno jace nego prije i htio sam napraviti spur.
Covjek je prvo provjerio sa pajserom zracnost i kaze da oba prednja previse plesu kad se nategne iako na oko selen ne izgleda lose ili ispucalo..
Onda smo dosli na zadnje kotace i tu kad primi kotac i mrda lijevo desno ima dosta lufta, tako da bi i zadnji seleni bili za zamjenu..
Ponudio se da sam to izmjeni i nabavi dijelove i sve to sa spurom bi ispalo oko 4000 kn sto mi je puno previse.. Ja bi sam nabavio dijelove preko autodoc-a a i ruke rijesim dosta jeftinije jer bi bilo na crno.

Mene sad zanima razlika izmedu ovih selena za 7 eura i ovih skupljih oblozenih metalom. Jel to jedno te isto tj. jel se moze taj za 7 eura upresat ili da kupim ovaj skuplji? Ili mozda da kupim cijelu vilicu meyle hd novu 100 kn je skuplja od ovog skupljeg selena..
Isao bih namjerno na meyle hd selene od pune gume jer kaze majstor da ce bit dosta upravljiviji auto, izdrzljiviji selen a bit ce nesto kruci na volanu.
Za zadnje selene jos ne znam sta cu, nasao sam na autodocu cijelu tu zadnju vilicu.

I nesto mi lupi u prednjem kotacu samo kad u rikverc idem i motam volan u desno, kaze da su vjv lezaji amortizera u kurcu pa bi uzeo i to novo skf, jel ima nesto bolje od toga mozda?



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2783
Odgovori #1 u: Listopad 08, 2021, 12:32:44 prijepodne
To kaj kaže majstor i preporuča te pune ili vječne selene možda neće da ga više gnjaviš sa tim..tj neće se on vozit stim autom

Je da je auto "upravljiviji"..to stoji..isto kako stoji da puni seleni NE idu baš na diesela tj ne preporučuju se.
Morao sam tražit da se voziš sa tdiem..

Eto ja sam jednom to mijenjao na octaviji..i nagovorili me na pune...i bilo je..PRE..tvrdooo.

...the resistance is futile


JTDm

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 4
Odgovori #2 u: Listopad 08, 2021, 12:53:38 prijepodne
To što je on promrdao zadnji kotača ne znači da je selen (osim baš ako nije vidio da se radi o selenu a straga ih ima), može biti npr. ležaj kotača.

Ako kupuješ selene onda lemforder/Trw (prva ugradnja) ovo ti je žali bože metat.



domac5

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 15
Odgovori #3 u: Listopad 08, 2021, 07:39:28 poslijepodne
Onda lemforder, 18 eura me ispadne 1.. Sad samo skuzit zasto iza ima lufta jer na selenima pomaka nema dok kotac plese bas samo gledali i nismo mogli nac