Škoda Klub Hrvatska
Ljubitelji ŠKODA automobila

Novosti:

Naknadna ugradnja maglenki i jos neke modifikacije i pitanja

domac5 · 11205

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #15 u: Siječanj 09, 2021, 08:19:38 poslijepodne
Nikako bez tog adaptera koji ide na xenon žarulju za prihvat..malo je drugačiji nego onaj za halogenku.
Ista shema je sa led kitom.
Nisi ga dobio u setu/kutiji?

...the resistance is futile


domac5

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 15
Odgovori #16 u: Siječanj 10, 2021, 10:19:23 prijepodne
Nisam ga dobio, a nacekavat mi se neda opet mjesec i pol dana da stigne izvana, jedva sam doceko i ovo da dode..



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #17 u: Siječanj 10, 2021, 11:56:11 prijepodne
Ako prolazis kroz Zg..kontaktiraj croxenon sa njuške. Kod Arene ti je ...ima xy vrsta tih adaptera. Ja sam uzeo kod njega xenon..i neki njegov mi je odradio montazu.

...the resistance is futile


Black A5 FL

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 9
Odgovori #18 u: Siječanj 11, 2021, 03:37:21 prijepodne
Patim se oko ugradnje h7 xenon kita. Kod skode octavie 2 fl ima nekakav adapter za zarulje, nije onaj klasicni sistem..

Adapter sam skinuo pa nema kaj drzat zarulju u grlu..

Ima ko kakvu ideju kak da to ugradim?

Ugrađivao sam LED H7 prije mjesec dana otprilike, i neizbježno mi je bilo uzeti adaptere (50kn komad) za LED svjetla, jer isto nisu se dobro držala, kratka u faru sa lećom su super ali duga bacaju svuda svjetlost, što znači da slabije svijetli tamo gdje treba.. Možda tako i kod tebe bude...  :pardon:
I bacalo mi je grešku, pa smo se igrali što i kako da ne baca...
Sretno

Škoda Octavia 2 FL Elegance 2.0TDi 103kw vRS dizajn


hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #19 u: Siječanj 11, 2021, 07:31:07 prijepodne
Riješio je...valjda će napisat kako.

...the resistance is futile


domac5

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 15
Odgovori #20 u: Siječanj 11, 2021, 09:32:10 prijepodne
Da, ipak ne trebaju adapteri za xenon zarulje. Moze se i sa skodinim samo treba progurat kroz taj prsten koji se skine 2 konektora od zarulje koji se spajaju na balast i na knap su pa treba silom gurat..
Prezadovoljan sam xenon svjetlima, 35w kit i duga mi skoro ni ne trebaju, razlika je jako mala s dugima i bez.
Prva slika je bez dugih svjetala



sikeri

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 45
Odgovori #21 u: Siječanj 28, 2021, 05:37:45 poslijepodne
Mene zanima, koliko ovo smeta vozacima koji dolaze iz suprotnog smjera?
Svaka cast svijetlima, vidi se vrhunski, ali mi ovo izgleda kao da imas konstantno duga upaljena.
Vozaci iz suprotnog te vjerojatno spominju vise puta dnevno...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk




hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #22 u: Siječanj 28, 2021, 09:26:06 poslijepodne
Ako ih je dobro "okrenuo" ne smeta suvozačima jer ima O2fl koja ima leću u faru pa samim tim ima cut off od leće..tj projektorski izlaz svjetlosti.

Slažem se da je ovo malo "visoko" po gornjim fotkama.

....moji su na -1 na potenciometru da ne tuku tolko visoko. Vrlo je sličan far  F2fl kao O2fl

Fotka dolje s istog mjesta i udaljenosti nakon zamjene.

...the resistance is futile


sikeri

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 45
Odgovori #23 u: Siječanj 29, 2021, 08:42:45 prijepodne
Ne znam...
Gledajuci gornji sliku, nema sanse da ne zaslijepi vozace iz suprotnog smjera..
Nisam jos vidio nijedno kratko svjetlo koje baca tako visoki snop..
Gledajuci tvoje slike, vidi se da je "odrezan" gornji dio svjetla i dajem ruku u vatru da ti kratko svjetlo ne baca tako visoko kao njemu.. :)


Sent from my SM-A715F using Tapatalk



domac5

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 15
Odgovori #24 u: Ožujak 15, 2021, 12:35:10 poslijepodne
Blicaju mi samo kada iza sjedi dvoje ljudi pa malo legne auto i onda spustim na -2 visinu pa je oke.. Mozda se samo na slici cini tako, imam lecu pa je cut off dobar..

Mislim da imam problem sa celjustima, kada idem malo jace u desni zavoj ili kad ulazim u kruzni tok cuje mi se skripanje kocnica a nekad cak i kad se ravno vozim od semafora do semafora..
Jel ima kakvo pravilo koja bi strana mogla bi ako se to dogada vecinom prema desno? Glupo mi je bzvz placat a ne znam koja je tocno i kaj je bolje reparacija ili nova celjust? Majstor je rekao 350 kn sa pjeskarenjem za reparaciju po celjusti a nova je nekih 500 kn



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #25 u: Ožujak 15, 2021, 04:23:53 poslijepodne



Mislim da imam problem sa celjustima, kada idem malo jace u desni zavoj ili kad ulazim u kruzni tok cuje mi se skripanje kocnica a nekad cak i kad se ravno vozim od semafora do semafora..
Jel ima kakvo pravilo koja bi strana mogla bi ako se to dogada vecinom prema desno? Glupo mi je bzvz placat a ne znam koja je tocno i kaj je bolje reparacija ili nova celjust? Majstor je rekao 350 kn sa pjeskarenjem za reparaciju po celjusti a nova je nekih 500 kn

Ovaj upit nema veze s naslovom teme!

Otvori novu u pripadajućem podforumu..ili pronađi na tražilici foruma odgovarajuću u vezi toga.


...the resistance is futile