Škoda Klub Hrvatska
Ljubitelji ŠKODA automobila

Novosti:

Novosti

POŠTOVANI NOVI ČLANOVI, PRIJE SUDJELOVANJA U RASPRAVAMA MORATE OBAVITI PREDSTAVLJANJE U SEKCIJI NOVI ČLANOVI. HVALA !

Prednji diskovi i čeljust Octavia 1z 2005g Sport Styl

prime_90 · 4255

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

prime_90

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 25
u: Lipanj 12, 2017, 10:15:43 prijepodne
Zanima me koja je cijena prednjih diskova i čeljusti za Octavi 1z 2005g 1.9 tdi . Trenutno imam klasiku na njemu ali bi želio staviti bolje odnosno jače . Ja koliko znam prednji diskovi sada su na njemu 280mm .



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #1 u: Lipanj 12, 2017, 12:43:40 poslijepodne
Bolje..i jače?  Preporuka ATE power i obične ate pločice.
Cijenu kod Lagerosa (Anđellka)  ili probaj TAS..oni znaju cifre.

Za Veče jače i bolje idu druga klijesta..bude ti grga objasnil.
On je upgrejdal..al ide i veča cijena..i veča felga mora bit..itd.

...the resistance is futile


prime_90

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 25
Odgovori #2 u: Lipanj 12, 2017, 02:20:30 poslijepodne
Trenutno imam na svom autu ATE dikove i plocice.
Kako sam morao svakih 6mj stavit nove diskove zato sto krene trest odnosno krivi diskovi budu nakon malo km i bez divljanja.
Sad kada sam sve pregledao i stavio novo skuzio sam da mi jedna celjust za zakocit i ostane malo stisnuta. Mjerio sam senzorm temperaturu i u desnom kotacu je razlika u temperaturi na relaciji cca 7km 45 stupnjeva desni i lijevi disk .
Sada,ako stavim jacu celjust i moram stavit vece kotace i sta vec to je investicija koja mi nije bas primamljiva :) .
Koliko se krecu cijene novih celjusti? stavio bi onda L i D novu celjust kakve su sada pa molio Boga da mi ne smota disk opet :D



kresimir

  • Predsjednik kluba
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2488
  • Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo
Odgovori #3 u: Lipanj 12, 2017, 02:34:10 poslijepodne
Jesu uopće diskovi dobro namješteni bili, ravno 100%?



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2787
Odgovori #4 u: Lipanj 12, 2017, 04:05:22 poslijepodne
Očistit sve..reparirat i provjerit glavčinu jeftinija varijanta

...the resistance is futile


grga22

  • Član kluba
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 1112
Odgovori #5 u: Lipanj 12, 2017, 05:55:29 poslijepodne
Onaj tko ti mijenja diskove neka ti očisti glavčinu. Ako glavčina nije dobro očišćena, disk ne sjedne ravno i protrese nakon vrlo kratkog perioda.

A ako hoćeš veće kočnice, ti ne moraš promijeniti samo čeljust nego i rukavac. Na 312 mm, ide najmanji kotač 16".
« Zadnja izmjena: Lipanj 12, 2017, 05:57:00 poslijepodne od grga22 »



prime_90

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 25
Odgovori #6 u: Lipanj 13, 2017, 08:02:29 prijepodne
problem je sto sam ja svakih 6 mj stavio nove diskove napred....tj prvo sam ravnao prva dva seta treci set nemam vise volje ravnati....svaki put je drugi majstor stavio diskove....malo je tesko da zakljucim da sva trojca nisu cistila glavcinu i sve.......prvo sam povezao da mi je mozda rukavac smotan?
Jedna situacija je bial di sam malo zaronio sa prednjim desnim krajem u rupu i sada nisam sigura za rukavac ako se smotao?
Ovo da svakih 6mj stavljam nove diskove nema smisla. Na auti prije ovog Passat b4 1994. godiste sa 350 000km jedne diskove sam stavio i prosao sigurno 100 000 bez greske. Pa mi sada nije jesno da na novijem autu i sa tri proizvodaca da se ovo desava?



kresimir

  • Predsjednik kluba
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2488
  • Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo
Odgovori #7 u: Lipanj 13, 2017, 08:39:35 prijepodne
Pa isao si kod tri majstora, svaki put drugi. Ja idem kod jednog, i amen.



Bushido

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 294
Odgovori #8 u: Lipanj 13, 2017, 09:51:29 prijepodne
Pa naravno da je isao k drugome kad mu se kod prvoga dogodilo sto se dogodilo... Nije bio zadovoljan i eventualno posumnjao je u njegovo "znanje" i umjece i otisao drugome, normalna stvar...

Kao sto si i sam zakljucio, vrlo vjerovatno nije kod tebe do diskova, jer zvuci nevjerovatno da uspijes u tako kratko vremena "srediti" diskove.

Napravi ovo sto ti je hakkler rekao, jeftinija varijanta..



prime_90

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 25
Odgovori #9 u: Lipanj 13, 2017, 10:19:23 prijepodne
Naravno da sam isao kod drugog...taj prvi majstor kad sam mu dovezao auto da mi vidi kvacilo zasto propada...ko iz topa je rekao MA TO TI JE CILINDAR NA PAPUCICI....ja mu kazem gle evo ti auto ti vidi dali je na papucici ili je na motoru....mislis da nije stavio novi na papucicu i ista stvar.sjednem u auto i sve isto?! ja ga pitam pa jesi ti probao auto kad si to stavio? naravno da je ......i onda skidaj sa motora koji se skine za 20 minuta a na papucici se navodno napatio ko pas.....onda mu dam diskove koji se krenu tresti.....majstore dovidenja.....

Sto se tice reparacije glavcine......koliko se to isplati raditi? Novo i reparirano nije isto kao ni cijena jednog drugogo naravno.....



kresimir

  • Predsjednik kluba
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2488
  • Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo
Odgovori #10 u: Lipanj 13, 2017, 12:01:16 poslijepodne
Vecina "novog" bude reparirano



grga22

  • Član kluba
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 1112
Odgovori #11 u: Lipanj 13, 2017, 12:57:32 poslijepodne
Kakve reparacije glavčine? Tko reparira glavčinu i što točno na njoj reparira? To je komad metala istokareni...