Škoda Klub Hrvatska
Ljubitelji ŠKODA automobila

Novosti:

Novosti

POŠTOVANI NOVI ČLANOVI, PRIJE SUDJELOVANJA U RASPRAVAMA MORATE OBAVITI PREDSTAVLJANJE U SEKCIJI NOVI ČLANOVI. HVALA !

Resetiranje upozorenja za servis

ikominator · 5623

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikominator

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 8
u: Ožujak 10, 2020, 02:50:30 poslijepodne
Kako se bez dijagnostike resetira upozorenje o servisu?
Fabia 2    1.4 tdi

One fore sa YT ne pomazu kod moje Fabije



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2780
Odgovori #1 u: Ožujak 10, 2020, 04:08:14 poslijepodne
Jel imaš maxi dot ? Kao na slici? Zadrži tipku za bc na ručici od brisača dok ti se ne pojavi mfd meny.
Za ulaz..tipka ispod 1 klik.

Kroz menije ćeš pronaći za servis.

Ako nemaš..onda preko dijagnostike

...the resistance is futile


ikominator

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 8
Odgovori #2 u: Ožujak 10, 2020, 05:48:57 poslijepodne
Da,to sam vidio na YT,ali moja Fabija nema takav display i nema te dvije tipke pri dnu.
No,dao si mi mali tip-kod mene u menu se ulazi zadržavanjem obje tipke brisaća(ima posebna tipka za dodatno štelanje brzine brisaća)



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2780
Odgovori #3 u: Ožujak 10, 2020, 05:58:24 poslijepodne
Onda nije full kako si naveo u predstavljanju

Ugl..zadrži se tipka sa strane na ručici brisača i uz pomoć donje tipke bi trebal ponistit.

Motam to uskoro kod oca na njegovoj napravit..pa ako se sjetim..posnimim.

Ugl..obavjest za servis ne utječe na rad motora..samo skrece pažnju a i ugasise s vremenom sama.

...the resistance is futile


ikominator

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 8
Odgovori #4 u: Ožujak 10, 2020, 08:34:01 poslijepodne
Onda nije full kako si naveo u predstavljanju

Ugl..zadrži se tipka sa strane na ručici brisača i uz pomoć donje tipke bi trebal ponistit.

Motam to uskoro kod oca na njegovoj napravit..pa ako se sjetim..posnimim.

Ugl..obavjest za servis ne utječe na rad motora..samo skrece pažnju a i ugasise s vremenom sama.
Pa i nisam naveo da je full oprema,ali sve navedeno ima.. i više od navedenoga  dance2,ali nema pepeljare,iako nisam pušać-nema pepeljare :sarcastic:



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2780
Odgovori #5 u: Ožujak 10, 2020, 09:28:08 poslijepodne
Nema ni moja..ukrali mi prije preuzimanja.

Btw predstavi nam bolid u garaži članova.

On topic..jesi li ili nisi poništio servisni interval?

...the resistance is futile


ikominator

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 8
Odgovori #6 u: Ožujak 11, 2020, 03:12:05 poslijepodne
Nema ni moja..ukrali mi prije preuzimanja.

Btw predstavi nam bolid u garaži članova.

On topic..jesi li ili nisi poništio servisni interval?
Nisam uspio!
Ako odaberem MDF? ništa se ne dešava,ustvari,izađe iz menua.
Ako odaberem VEH STATUS onda napiše OK
I to je to sto imam od opcija.Probao sam bez kljuća,sa kljućem,sa kontaktom,upaljenim autom...isto sve!
https://imgur.com/1bKKHr0
https://imgur.com/zFlcX3B
https://imgur.com/tenQsxX

Sorry sto ne znam uploadati sliku ovdje



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2780
Odgovori #7 u: Ožujak 11, 2020, 05:59:34 poslijepodne
Ne treba citirati post odmah iznad svog na koji odgovaraš..nije baš etično.

Imaš tipku odgovor..jel?

Probaj drzat desni gumb za reset km...onda dati kontakt...i zakrenuti gumbić ulijevo...

...the resistance is futile


ikominator

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 8
Odgovori #8 u: Ožujak 12, 2020, 05:36:22 poslijepodne
Neće!
Biti će red otići kod majstora!



ikominator

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 8
Odgovori #9 u: Listopad 29, 2021, 05:10:24 poslijepodne
Nedavno sam bio na redovnome servisu(novi serviser) i covjek je normalno resetirao ikonu servisa na kontrolnoj tabli,te stavio sljedeci servis nakon 15000 km.
Nakon dva tjedna mi je upalilo da je sljedeci servis nakon 800 km ili 365 dana(tako nesta)-Naravno da nisam presao 14200 km,nego jedva 500-njak km.
Ubrzo mi je upalio service now iako nisam presao niti tih 800 km,a odbrojavanje bilo jako ubrzano(ja pređem oko 12 km,on meni izmjeri 100km manje do servisa.
Tri puta sam isao tome istome majstoru i svaki puta je dijagnostikom resetirao servis,no opet ista stvar.Zadnji puta mi je radio sami gazda radione,jer je sumnjao da u dijagnostiku nije unesen pravi model automobila.
-Prijasnji majstor je dijagnostiku radio laptopom i crackiranim softwareom i nije bilo takvih problema,kao kod ovoga majstora koji ima orginalnu dijagnostiku.

  Opet mi je upalilo servis za 800 km ili 365 dana,znaci za 3-4 dana ce mi upaliti service now,prije nego opet posjetim toga specijalca od majstora,zna li netko u cemu je kvaka?

Skoda Fabia mk2 1.4 tdi



hakkler

  • Administrator
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2780
Odgovori #10 u: Listopad 31, 2021, 01:37:47 poslijepodne
Mislim da trebaš promjeniti majstora i napraviti kvalitetnu dijagnostiku jer očito imaš neki bug..grešku.

A resetiranje ili brisanje iste i ponovnim ponavljanjem istog problema očito nije rješenje.

...the resistance is futile


kresimir

  • Predsjednik kluba
  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 2484
  • Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo
Odgovori #11 u: Studeni 03, 2021, 06:59:46 prijepodne
Nedavno sam bio na redovnome servisu(novi serviser) i covjek je normalno resetirao ikonu servisa na kontrolnoj tabli,te stavio sljedeci servis nakon 15000 km.
Nakon dva tjedna mi je upalilo da je sljedeci servis nakon 800 km ili 365 dana(tako nesta)-Naravno da nisam presao 14200 km,nego jedva 500-njak km.
Ubrzo mi je upalio service now iako nisam presao niti tih 800 km,a odbrojavanje bilo jako ubrzano(ja pređem oko 12 km,on meni izmjeri 100km manje do servisa.
Tri puta sam isao tome istome majstoru i svaki puta je dijagnostikom resetirao servis,no opet ista stvar.Zadnji puta mi je radio sami gazda radione,jer je sumnjao da u dijagnostiku nije unesen pravi model automobila.
-Prijasnji majstor je dijagnostiku radio laptopom i crackiranim softwareom i nije bilo takvih problema,kao kod ovoga majstora koji ima orginalnu dijagnostiku.

  Opet mi je upalilo servis za 800 km ili 365 dana,znaci za 3-4 dana ce mi upaliti service now,prije nego opet posjetim toga specijalca od majstora,zna li netko u cemu je kvaka?

Skoda Fabia mk2 1.4 tdi
Dakle ovako postoje dva tipa servisa na autima novijim. Inspekcijski servis i redovan servis. Očito je krivo resetirao ili nije dobro resetirao sa dijagnostikom



ikominator

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 8
Odgovori #12 u: Prosinac 05, 2021, 08:01:43 poslijepodne
Ok,evo me opet.
Promjenio sam majstora i resetirao je laptopom servis-nije pomoglo ista stvar.
Otisao sam kod ovlastenoga servisera za Škodu u mome podrucju,rekao covjeku problem-prvo mi "ocitao bukvicu" da je to tako kada se auto vozi "sumnjivim tipovima",uzeo 200 KN i resetirao.
Jutros mi se opet upalio servis za 800 km >:(
Vjerujte da mi se vise ne da ici kod bilokojega majstora i svađati sa njime,volio bih ako postoji ikakva mogucnost sa to sam obavim(kao sto to rade svi na YT)?
Probao sam sve turotiale-jednostavno kod moje Škode ne pomažu.
Ona ima onaj "bibak" ispod sata i pritiskom na njega(držanjem),bilo u ugašenome modu,bilo u kontaktu..samo mi pokaže potrošnju goriva-ljevo/desno samo mjenja sat.
Na desnoj rucici za brisace ima + i -,dugim pritiskom ulazim u menu u kojemu imam MDF,LANGUAGE,DISPLAY i to je to.
MDF ne mogu uci,sta god pokusavao,stiskao,Lang i display mogu uci pritiskom na "bibak" .



werdas

  • Član Foruma
  • *****
    • Postova: 226
Odgovori #13 u: Prosinac 05, 2021, 09:16:07 poslijepodne

Otisao sam kod ovlastenoga servisera za Škodu u mome podrucju,rekao covjeku problem-prvo mi "ocitao bukvicu" da je to tako kada se auto vozi "sumnjivim tipovima",uzeo 200 KN i resetirao.
Jutros mi se opet upalio servis za 800 km >:(


Sad imaš račun pa možeš reklamirati...vjerojatno je neki kvar na ecu pa se zblesira.