Škoda Klub Hrvatska
Ljubitelji ŠKODA automobila

Novosti:

Novosti

POŠTOVANI NOVI ČLANOVI, PRIJE SUDJELOVANJA U RASPRAVAMA MORATE OBAVITI PREDSTAVLJANJE U SEKCIJI NOVI ČLANOVI. HVALA !

Problem sa otvaranjem zadnjih vrata iz vanjske strane.

Targavz · 125

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Targavz

• Član Foruma
u: Rujan 06, 2021, 10:47:01 poslijepodne
Danas sam kupio Feliciju 1.3 MPI sa 175 000 stvarnih od prvog vlasnika....Cijena svega 4000 kn. Garaziranu cijelo vrijeme od 2000g kad je kupljena u Auto Pacandi Varazdin.. Servisna knjiga sve tip top po tom pitanju . Covjek je nedavno kupio novu Octaviu pa mu je ova Felicija sad bila visak. Regana do kraja godine. Limarija nesto sitno treba kod praga raditi gdje ide dizalica no nije nuzno potrebno mijenjati cijeli prag .Dakle automobil je savresno ocuvan za te godine , lak i sjaj je doslovno u tvornickom stanju .  Auto je fantasticno ocuvan za te godine i lijepo se vozi . Upozorio me na jedan problem prilikom kupnje i sad bi to pokusao sam rijesiti ako je moguce. Straznja vrata se ne mogu otvoriti iz vana preko rucke vec samo iz nutra. Ima centralno zakljucavanje i otkljucavanje koje uredno radi putem kljuca no ovaj problem sa otvaranjem iz vana bi htio rijesiti sto prije jer vozim dijete iza dosta cesto. Ako je netko do sad imao slican problem molio bi savjet kako u prvom redu skinuti tapicirung vrata da nesto ne pokidam i gdje je problem te kako dovesti u stanje da se vrata mogu otvoriti i iz vana . Meni osobno to ne smeta no kad vozim dijete bojim se da mi ne otvori vrata , a ako sad povucem one polugice dolje ne budem mogao vise otvoriti ni iz nutra vrata . Pomoc. 

hakkler

• Administrator
  • Član Foruma
Odgovori #1 u: Rujan 06, 2021, 11:03:11 poslijepodne
@ivica.basic @RS Coupe

Imate kakav savjet za kolegu?

...the resistance is futile

RS Coupe

• Član Izvršnog Odbora
  • Član Foruma
Odgovori #2 u: Rujan 07, 2021, 10:19:04 poslijepodne
Nisam imao taj problem ali lako moguće da je samo problem u polugici između vanjske kvake i same brave.

Treba skinuti tapicirung pa pogledati.

A što se tiče skidanja tapicirunga::

-prvo ukloniš poklopac na rukohvatu(ispod imaš 2 šarafa)
-poklopac na ručici za otvaranje stakla(imaš 1 šaraf)
-odvrneš pipac za zaključavanje

i koliko se sjaćam to je sve što se tiče šarafa.Ostalo su kopče.

Čupaš ga s donje strane jer ti gore podvučen pod lajsnu.

I da nemoj potrgati najlon jer ga poslije moraš vratiti da ti ne ulazi voda.

Targavz

• Član Foruma
Odgovori #3 u: Rujan 08, 2021, 09:22:25 prijepodne
Hvala na savjetu . Budem danas otisao tu u blizini mene neko prodaje dijelove sa Felicije prije nego ide na Cios pa budem kupio te dvije zadnje kvake sa polugicama . Tada budem po vasem savjetu rastavio to na svojoj . Gledao sam slike po netu gdje se prodaju te kvake i vidi se da imaju nekakve plasticne polugice koje su iz dva dijela plastike ,a u sredini je nekakav saraf tanki poput zbice na biciklu sa navojom. Vjerojatno da se da postelati duzina tih polugica. Inace slican problem sam imao na supruginoj Favoritki ali ne na vratima vec na zadnjoj haubi  gdje je ta polugica plasticna i  fiksna iz jednog komada plastike pa se potrgala. Nisam vise mogao otvoriti haubu iz vana. U trgovinama nisu imali tih sitnica ,a niti je otpad imao Favoritku trenutno . Snasao sam se pa sam iz celicne zice napravio tu polugu iste tuzine i funkcionira otvaranje haube vec dvije godine .

Targavz

• Član Foruma
Odgovori #4 u: Rujan 08, 2021, 10:24:48 poslijepodne
Danas sam nabavio dijelove i to rastavio . Ispostavilo se da je sve ispravno u nutra kao i sama brava na vratima . Problem je bio u poziciji prihvata brave na samoj karoseriji automobila(ne znam strucni izraz) pa sam to postelao malo prema van,podmazao i sad sve radi kako valja . Usput sam zamijenio i onu malu pepeljaru u lijevim straznjim vratima jer je bila pokidana .  dance2